Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak zwiekszyć obraz w metinie


Matrio

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pierw przeczytaj uważnie tutaj chodzi o to aby zmienić rozdzielość metina tzn. jak wgrywamy tapete dużych rozmiarów to zawsze mamy powiekszoną.

I wtedy musimy robić takie czarne tło nieprawdaż ? A jak zrobić tak aby wyswietlało nam całą tapete i nie powiekszało nam jej .

Znalazłem sposób sam... Nie wiem czy inni już widzieli ale na pewno tak bo to banał . To tak to może przejde do rzeczy ?

Wypakowujemy nasze locale. zajrzyj do poradnika;

http://www.mpcforum.pl/topic/83420-tutmetin2-file-archiver/ 

I wchodzimy do locale=locale?=pl=ui=login i patrzymy jakie rozmiary ma tapeta u mnie np. 1920 - 1200 ale jak wszystko pakuje to przeciez nie mam obrazu w całości a jak to naprawić ?

Otóż gdy wejdziemy do folderu ui rzuca nam sie w oczy plik

login.sub

otwieramy go ukazuja nam sie różne komendy patrzymy na wpis :

right 1024
bottom 764

i zmieniamy go na taki jaka nasza tapeta ma rozmiar u mnie powinno wyglądać tak

right 1920
bottom 1200

lecz pozostało jeszcze jedno

loginwindow.sub

otwieramy za pomocą notatnika i patrzymy na

{
		"name" : "bg1", "type" : "expanded_image", "x" : 0, "y" : 0,
		"x_scale" : float(SCREEN_WIDTH) / 1600.0, "y_scale" : float(SCREEN_HEIGHT) / 1200.0,
		"image" : "locale/pl/ui/serverlist.sub",
	},
	{
		"name" : "bg2", "type" : "expanded_image", "x" : 0, "y" : 0,
		"x_scale" : float(SCREEN_WIDTH) / 1600.0, "y_scale" : float(SCREEN_HEIGHT) / 1200.0,
		"image" : "locale/pl/ui/login.sub",
	},

ja miałem już pozmieniane ale normalnie to jest chb 1024 - 764 i obydwa zmieniamy np. na

"x_scale" : float(SCREEN_WIDTH) / 1920.0, "y_scale" : float(SCREEN_HEIGHT) / 1200.0,

Tak samo robimy z plikiem

select.sub

odnajdujemy wartość 1024. i zmieniamy na takie wymiary jak nasza tapeta .

Myśle że poradnik sie przydał .

Pozdrawiam Nie życze sobie kopiowania na inne forum ;f

piorunj.jpg

Metal moim życiem

Opublikowano

Chodzi o to że jak wklejasz login.jpg to musisz to pomniejszyc i zostawic czarne tlo aby tapeta byla cala .

A tutaj jest pokazane jak wgrać tapete zapisać login.jpg i mieć ja pełnych rozmiarów i najlepszej jakości .

piorunj.jpg

Metal moim życiem

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...